ДОДАТНА НАСТАВА

Светлана Мирковић, професор групе економских предмета

РАЧУНАРСКА СИМУЛАЦИЈА БИЗНИСА

Description: titan.jpgУ оквиру додатне наставе, ФилипМиливојевић, Урош Ивановић и Никола Милутиновић ученици трећег разреда, образовног профила пословни администратор, као тим „Еко-пак“, учествовали су у регионалном такмичењу из онлајн програма „Титан“ који представља рачунарску симулацију бизниса. Такмичење је одржано од 4. до 21. марта 2015. године у организацији Достигнућа младих у Србији. Тим  је на основу претпостављене тржишне ситуације и пословних одлука других тимова-компанија, у ограниченим временским секвенцама доносио одлуке о цени и количини производа, висини улагања у истраживање, развој, маркетинг и другим пословним подухватима и преузимао одговорност за управљање виртуелном компанијом. Ова рачунарска симулација бизниса захтевала је добро познавање енглеског језика, информатике, економије, предузетништва, финансија и омогућила је ученицима да стекну нова сазнања.

Опширније: ДОДАТНА НАСТАВА