Гастрофест Мионица

Економска школа на гастрофесту у Мионици. Наши уцениици су припремили  Етно трпезу и Ловачки ћервиш са својим менторима професорима Вером Васић и Милошем  Чолићем.

Књижевна олимпијада

На Републичком такимичењу Књижевна олимпијада, које је одржано 12.05.2019. године у Сремским Карловцима, ученица одељења III - 8, Јована Гајић, освојила је 3. место. Јована Гајић и њен ментор, Звездана Цветановић, награђене су дипломама и књигама.

Сремушијадa 2019.

12.05.2019. Економска школа на " Сремушијади" 2019.Ученице поносно представљају своје креације од чудесне биљке "Сремуша",са својим менторима Милошем Чолићем и Филипом Грачанином

Републичко такмичење из математике

Републичко такмичење из математике одржано је 12. и 13. априла 2019.године .
Школа домаћин била је Економско – трговинска школа "Јоран Трајковић" у Зрењанину .

Екипа наше школе на овом такмичењу освојила је 14. место од 40 школа , а чинили су је:
Дуња Петковић I-1 ( 17. место ) ,
Марија Ракић II-3 ( 17. место ),
Бојан Петровић III-1 ( 16. место ) и
Никола Петрић IV-5 ( 9. место ).

Извештај саставила 15.04.2019. године за Стручно веће природних наука
руководилац Данијела Пантелић

Регионално такмичењe из географије 2019

.На регионалном такмичењу из географије које се одржало 13.04.2019.године на Географском факултету у Београду, наши ученици су остварили следеће резултате:

1. Давид Петровић ИВ-2 одељење 4. место 46,5 бодова
2.Огњен Маринковић ИВ-8 4. место 41 бод
3. Матија Пачариз ИВ-2 6. место 36,5
4. Сава Исидоровић се није такмичио због болести.

На такмичењу је било скоро 450 ученика из целе Србије и то 90% учесника чинили су ученици гимназија у Србији.Такмичење се одвијало из три дела тестова и то:
1. Мултимедијални тест
2. Писани тест
3. Практичан рад

За наше ученике имам само речи похвале јкер су били равноправни са гимназијалцима и програму натавног плана за гимназије.
Професор географије и ментор ученика
Милка Мајсторовић

Окружно такмичење Књижевна олимпијада

Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржано је 30. марта 2019. године у Ваљевској гимназији. Јована Гајић, ученица трећег разреда издвојеног одељења Економске школе „Ваљево“ у Осечини, која се директно пласирала на окружно такмичење због прошлогодишњег учешћа на републичком такмичењу, освојила је прво место са максималним бројем поена. Ученица се тиме пласирала на републичко такмичење које ће се одржати у Сремским Карловцима 12. маја 2019. године.

Национална географска олимпијада,

ментор професор географије Милка Мајсторовић.

На општинском  такмичењу учествовали ученици:

1. Давид Петровић, IV-2           39поена
  2. Дарија Томић, IV-2                        32 поена
  3. Матија Пачариз, IV-2             37 поена
  4. Ђорђе Јовановић, IV-2          31 поен
  5. Павле Павловић, IV-2           32 поена
  6. Сава Исидоровић, IV-2          35 поена
  7. Огњен Маринковић, IV-7      42 поена

Општинско такмичење је одржано 23.марта 2019. године у Економској школи „Ваљево“. Учествовало је 55 такмичара из Ваљевске гимназије и Економске школе „Ваљево“.  За регионално такмичење, које ће се одржати 13. априла 2019. године на Географском факултету у Земуну,   пласирала су се четири ученика наше школе .

ШКОЛСКO ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Национална географска олимпијада, ментор професор географије Милка Мајсторовић.

На школском такмичењу учествовали ученици:

1. Давид Петровић, IV-2           27 поена

2. Дарија Томић, IV-2               26 поена

3. Матија Пачариз, IV-2           26 поена

4. Ђорђе Јовановић, IV-2         25 поена

5. Павле Павловић, IV-2           25 поена

6. Сава Исидоровић, IV-2         24 поена

7. Огњен Маринковић, IV-7     19 поена

Сви ученици су се пласирали на општинско такмичење које ће се одржати 23. марта 2019. године у Ваљевској гимназији.

ШКОЛСКO ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

06. марта 2019. године одржано је школско такмичење у знању математике.

За републичко такмичење које ће се одржати 12. и 13.04.2019. у Зрењанину пласирали су се следећи ученици:

1. Дуња Петковић, I-1
  2. Марија Ракић, II-3
  3. Бојан Петровић, III-1
  4. Никола Петрић, IV-5

Ментори су професори математике  Марија Јовановић, Драгица Максимовић и Данијела Пантелић.

Школскo такмичење из енглеског језика

05. марта 2019. године одржано је школско такмичење у знању енглеског језика. За општинско такмичење које ће се одржати 16.03.2019. у Ваљевској гимназији пласирали су се следећи ученици четвртог разреда:

1. Јелена Степановић
  2. Марија Шкембаревић