Окружно такмичење из историје

Окружно такмичење из историје је одржано 28.04.2018. у Економској школи „Ваљево“.

За републичко такмичење су се пласирали ученици четвртог разреда Економске школе „Ваљево“ Јелисавета Перишић и Стефан Деспотовић, са по 45 бодова и освојеним трећим местом.

Дани сремуша 2018.

На манифестацији која се по четврти пут организована у Доњем Таору 13. маја, ученици наше школе освојили су треће место.

Ученици који су учествовали:

1. Марија Ђурић II6
  2. Марија Урошевић II6
  3. Марија Радовановић III6
  4. Јелена Божић III6

ментор Милош Чолић професор куварства

27. и 28.04.2018.  републичко такмичење из математике

Прва економска школа Београд

Екипа Економске школе „Ваљево“  је освојила 12. место на републичком такмичењу из математике у Београду са 182,4 поена. Учествовале су  44 екипе из Србије.

Ракић Марија, први разред, 21. место

Петровић Бојан, други разред, 8. место

Петрић Никола, трећи  разред, 5. место

Весић Неда, четврти разред, 17. место

Ментори си професори математике Данијела Пантелић и Драгица Максимовић.

Такмичење - "Сувенири Србије"

Ученици Економске школе "Ваљево" су 18.4.2018. учествовали на средњошколском такмичењу које је организовао Универитет "Сингидунум". Како су екипе имале техничких проблема са превозом и нису стигли на такмичење на време, нису могли бити бодовани односно рангирани.
Два тима из Економске школе "Ваљево" су чинили:

Тим 1:
1. Томић Дарија
2. Петровић Давид
3. Исидоровић Сава

Тим 2:
1. Павловић Павле
2. Јовановић Ђорђе
3. Пачариз Матија

Милка Мајсторовић, ментор ученика

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

На окружном такмичењу Књижевна олимпијада које је одржано 14.04.2018. године у Ваљевској гимназији учествоивале су:

1. Максић Дуња II2
  2. Гајић Јована  II8
  3. Тодорић Данијела  III8

На Републичко такмичење пласирала се  Јована Гајић (1. место окружни ниво) док је Дуња Максић на окружном такмичењу освојила 3. место

ментор Звездана Цветановић

Општинско такмичење из историје одржано је 24.03.2018. у Економској школи „Ваљево“.

За окружно такмичење су се пласирали следећи ученици:

1.     Гајић Јована, II-8, треће место.

2.     Перишић Јелисавета, IV-2, треће место.

3.     Деспотовић Стефан,IV-2, друго место.

Окружно такмичење ће бити одржано 28.04.2018. у Економској школи „Ваљево“.

Окружно такмичење из страних језика

У недељу 18. марта 2018. године, у Ваљевској гимназији је одржано окружно (градско) такмичење из страних језика. Учешће су узели ученици свих средњих школа из округа, а из наше школе ученици:

1.      Ђорђе Антонић IV-1 (ментор Јасна Пантић) – енглески језик

2.      Сања Тешић IV-1 (ментор Јасна Пантић) - енглески језик

3.      Неда Весић IV-2 (ментор Јелена Голубовић) - енглески језик

4.      Александра Јовановић IV-3 (ментор Јасна Пантић) - енглески језик

5.      Ана Крстић IV-4 (ментор Гордана Кристић) – руски језик

Сви ученици су остварили резултат за похвалу, а на Републичко такмичење су се пласирале:

1.       Неда Весић IV-2 (ментор Јелена Голубовић) - енглески језик

2.      Сања Тешић IV-1 (ментор Јасна Пантић) - енглески језик

Регионално такмичење „Пословни изазов“, Београд

На регионалном такмичењу „Пословни изазов“, 6.12.  2017. године у Београду,  учествовало је 115 ученика из средњих школа и гимназија из Београда, Смедерева, Панчева, Шапца и Ваљева.

Суштина такмичења је да тимови реше задатак, „пословни изазов“ који представља неки од реалних пословних проблема. Ове године формирано је 23 тима по 5 ученика а „пословни изазов“ је био решити проблем са којим се суочава власник кућног љубимца и то-пса.

Ученици који су из ЕШ „Ваљево“ учествовали у овом такмичењу били су: Велимировић Марина и Весић Мишко , пословни администратори издвојеног одељења у Осечини, III8a, и Пушић Катарина, пословни администратор  IV3. Њихови ментори су биле професорке Светлана Мирковић (ученика III8a)  и Биљана Јелесијевић, (ученицa IV3).

Бизнис идеје тимова наших ученика су биле:  вишенаменска огрлица и играчка за кућне љубимце.

На презентовању бизнис идеја тимова присуствовало је и 14 ученика из издвојеног одељења ЕШ „Ваљево“ у Осечини. Они су имали прилику и да туристички посете Београд.

Захваљујемо се организацији Достигнућа младих у Србији која је омогућила да ученици наше школе учествују у овом креативном, занимљивом, предузетничком и за њихов професионални развој веома корисном такмичењу и дружењу.

Извештај саставила: Светлана Мирковић, професор групе економских предмета

Регионално такмичење из географије

У суботу, 10. марта 2018. године на Географском факултету Универзитета у Београду, одржано је Регионално такмичење из географије.Такмичило се 433 ученика из гимназија и ССШ у Србији. Ученици III-2 су узели учешће на овом нивоу јер су успешно прошли претходна два нивоа такмичења.

То су:
1. Дарија Томић
2. Сава Исидоровић
3. Павле Павловић
4. Матија Пачариз
5. Давид Петровић

Ментор ученика је Милка Мајсторовић, проф. географије

Општинско такмичење Књижевна олимпијада

Општинско такмичење Књижевна олимпијада одржано је 10.03.2018. године у 9 часова у Ваљевској гимназији. На такмичењу су учествовали следећи ученици:

1.      Максић Дуња II 2 (ментор Звездана Цветановић)

2.      Гајић Јована II 8 (ментор Звездана Цветановић)

3.      Ракић Вељко II 8 (ментор Звездана Цветановић)