landscape2.jpglandscape3.jpg

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ОСНОВА ЕКОНОМИЈЕ

 


На Републичком такмичењу из Основа економије које је одржано 21.-22. марта 2014. године у Нишу ученица наше школе,

Биберчић Дијана IV1, заузела је 4. место. у конкуренцији 33 школе, са само 3 поена мање од првопласиране ученице.

Ментор ученице је  Бранка Ботић професор економске групе предмета.

РЕЗУЛТАТИ СА OПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ИСТОРИЈЕ

Attachments:
Download this file (zbirna lista.xls)ЗБИРНА ЛИСТА26 Kb

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КУВАРСТВА СА ПРАКТИЧНОМ НАСТАВОМ

 

25.марта 2014. године одржано је школско такмичење из куварства са практичном наставом за ученике трећег разреда образовног профила кувар. Учествовали су Будимировић Стефан, Остојић Катарина, Срећковић Милош и Мирић Немања, ученици III-8 . Ученици су радили тест од 50 питања и практични део у оквиру кога су припремали одређено јело. Комисија у саставу Вера Васић, Михаило Ивановић и Мирјана Јовановић, наставници куварства са практичном наставом, рангирала је ученике , поштујући процедуру за оцењивање јела која се примењује на републичким такмичењима.

1. Мирић Немања 116,4 бода

2. Срећковић Милош 107,5 бодова

3. Будимировић Стефан 107,3 бода

4. Остојић Катарина 78,65 бодова

 

 

Тест

Практичан рад

Укупно бодова

Мирић Немања

62,4

54

116,4

Срећковић Милош

54,5

53

107,5

Будимировић Стефан

52,3

55

107,3

Остојић Катарина

27,65

51

78,65

 

У НЕДЕЊУ 23.03.2014. ГОДИНЕ У 10,00 ЧАСОВА У НАШОЈ ШКОЛИ ОДРЖАЋЕ СЕ ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ. УЧЕСТВУЈЕ 36 УЧЕНИКА ИЗ ГИМНАЗИЈЕ,МЕДИЦИНСКЕ, ТЕХНИЧКЕ И ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ

Tакмичење из историје

 

19.02.2014. одржано је школско такмичење из историје. На општинско

такмичење које ће се одржати 23.03.2014. (недеља) у Економској

школи „Ваљево“ пласирали су се ученици:

I-5 Драгојловић Гвозден

I-2 Дивнић Коста

III-5 Петровић Славиша

III-6 Живановић Александар

II-3 Савић Сузана

II-10 Мијаиловић Стефан

II-2 Анђелић Милош

Књижевна олимпијада

 

Na Opštinskom takmičenju Književna olimpijada održan 22.02.2014. u Valjevskoj gimnaziji učestvovali su i naši učenici. Prokić Marko III/6, Živanović Aleksandar III/6 i Stojanović Dunja III/4.

Na Okružno takmičenje plasirao se Prokić Marko III/6.

Школско такмичење из математике

 

Školsko takmičenje iz matematike za učenike svih razreda održano je u utorak 04.03.2014.Na takmičenje je izašlo 12 učenika i to:

Prvi razred:
Avramović Jovana I/2, Mitić Petar I/2, Kovačević Đorđe I/2, Mitrović Anđela I/4, Đaković Tamara I/4, Dragojlović Gvozden I/5.
Drugi razred:
Marinković Nevena II/2
Treći razred:
Karajović Milica III/10, Spasojević Jovan III/6, Prokić Marko III/6, Janković Aleksandra III/6.
Četvrti razred:
Matić Dušica IV/1
Na Republičko takmičenje su se plasirali sledeći učenici:
Dragojlović Gvozden I/5
Marinković Nevena II/2
Karajović Milica III10
Matić Dušica IV/1.
Školsko takmičenje realizovali profesori matematike:Slavica Petković, Мilica Pavlović, Danijela Pantelić, Miloš Isić.

Буди будан за будућност

 

U projektu "Budi budan za budućnost" u realizaciji udruženja "Kolubarsko drinskog centra za edukaciju i ekonomski razvoj" u saradnji sa Kancelarijom za mlade Valjevo uzeli su učešće i učenici naše škole. Na turniru u odbojci održanom 27.02.2014. u sportskoj hali na Studentu  odbojkaška ekipa naše škole osvojila je III mesto.

ТАКМИЧАРИ И МЕНТОРИ – школска 2012/2013. година

 

  1. Бојанић Невена – IV-1, 3. место на републичком  такмичењу из основа економије, професор ментор Каћа Бадовинац
  2. Трифуновић Милош -  III –9, 10. место на републичком  такмичењу из услуживања са практичном наставом, професор ментор Боривоје Грачанин
  3. Миловановић Драгица и Нинић Милисав – III-10, 7. место на републичком  такмичењу из куварства са практичном наставом, професор ментор Михаило Ивановић
  4. Димитријевић Богосав, III-10, 7. место на републичком такмичењу – савремени начин припремања и сервирања јела, професор ментор Михаило Ивановић
  5. Петровић Славиша, II-5, 1. место на општинском такмичењу и 3. место на окружном такмичењу из историје, пласирао се на републичко такмичење из историје, професор ментор Душко Ракић.
  6. Живановић Александар, II-6, 2. место на општинском такмичењу и 2. место на окружном такмичењу из историје, пласирао се на републичко такмичење из историје, професор ментор Снежана Спасојевић.
  7. Јовић Мирослав, IV-6, 2. место на окружном такмичењу из енглеског језика, без пласмана на републичко, професор ментор Олга Игњатовић
  8. Лазаревић Слађана, IV-4  и Мирковић Невена, IV-2, 3. место на окружном такмичењу из енглеског језика, без пласмана на републичко, професори  ментори  Јелена Петровић и Јасна Ракић
  9. Мијаиловић Маја, IV-4  , 1. место на окружном такмичењу из руског језика, без пласмана на републичко такмичење, професор ментор Гордана  Кристић
  10. Вилотић Катарина, IV-5, 14. место на републичком такмичењу из рачуноводства, професор ментор Гордана Раковић
  11.   Републичко такмичење из математике, екипно 14. место од 74 учесника:

Живковић Ксенија , I-2 , 32. место, професор ментор Петковић Славица

Карајовић Милица,  II-10,4. место, професор ментор Живановић Александар

Матић Душица, III-1, 28. место, професор ментор Славица Петковић

Урошевић Лазар, IV-6, 17. место, професор ментор  Исић Милош

  1. Екипна такмичења из кошарке и рукомета у мушкој и женској конкуренцији:

КОШАРКА –дечаци

  1. Митровић Димитрије IV-5
  2. Јанковић Саша III-6
  3. Радовановић Марко III-5
  4. Петарић Ђорђе IV-7
  5. Милићевић Милан III-10
  6. Жеравчић Ђорђе IV-6
  7. Давидовић Никола I-2
  8. Павић Предраг I-6
  9. Пимић Лука I-6
  10. Тешић Лука I-4

Екипа је освојила прва места на општинском и окружном такмичењу, а на међуокружном је освојила друго место.

 

Кошаркашка екипа – генерација 96-97

  1. Павић Предраг I-6
  2. Тешић Лука I-4
  3. Пимић Лука I-6
  4. Сеничић Никола I-1
  5. Давидовић Никола I-2
  6. Радосављевић Ален II-2
  7. Симић Милош I-1
  8. Глишић Никола I-2
  9. Петровић Никола II
  10. Јевтић Коста  I-1

 

Екипа је освојила прва места на општинском и окружном такмичењу, а на међуокружном је освојила 2. место – у финалу је изгубила од Спортске гимназије. Посебна похвала за Павић Прeдрага I- 6.

 

КОШАРКА –девојчице

Женска кошаркашка екипа је освојила друго место на оштинском такмичењу.

 

РУКОМЕТ

Мушка рукометна екипа је освојила друго место на општинском такмичењу.

 

Рукомет – девојчице:

  1. Чолић Ивана
  2. Јанчић Марија
  3. Крстић Ана
  4. Вукосављевић Даница
  5. Филиповић Катарина
  6. Рашић Јована
  7. Белушевић Марија
  8. Обреновић Мирјана
  9. Ђорђевић Марија
  10. Мижић Милица
  11. Радукић Невена

 

Женска рукометна екипа је освојила више него убедљиво прва места на општинском и окружном такмичењу и пласирала се на међуокружно такмичење.

Вођа екипе је био Иван Младеновић, професор физичког васпитања

 

Сва права задржава Економска школа "Ваљево"