”Такмичење у прављењу игара ” у организацији RISC-а и Факултета здравствених и пословних студија Ваљево, организовано је са циљем да се млади едукују и заинтересују за ову област која је данас веома популарна у свету. Циљ такмичења је да се играма којима се данас приступа углавном из угла забаве, покаже њихова економска и едукативна важност.

Такмичење је окупило средњошколце   завршних разреда из Ваљева, Лајковца,    Лазаревца, Осечине као и студенте IT смера  на Факултетету здравствених и пословних   студија.  Тимови ученика имали су задатак да     осмисле, дефинишу и разраде предлог  плана игре која је намењена особама   старијим од 16 година и да је едукативног    карактера.

Из Економске школе “Ваљево”, на такмичењу су учествовали Тамара Ивковић IV4, финансијски техничар, Марина Вучићевић IV4,финансијски техничар, Сузана Мандић IV4, Урош Кремић IV1 комерцијалиста.

Ментор ученицима: Биљана Јелесијевић,  професор групе економских предмета.